Skal sommerferien tilbringes i Danmark? – Kom og besøg os i Sønderborg! Nyd et lækkert sommerophold på Alsik med 20% rabat.
Sommertilbud
Book mindst to sammenhængende nætter i løbet af sommeren og få op til 20% rabat på opholdet.
På hotellet venter dig en verden af oplevelser i luksuriøs, hyggelig og afslappet atmosfære. Gå f.eks. på opdagelse i Danmarks største spa, Alsik Nordisk Spa & Wellness, med flere end 60 forskellige spa- og wellnessoplevelser fordelt på 4.500 kvadratmeter og fire etager. Eller forkæl sanserne med gastronomi i særklasse i Alsiks tre restauranter, der alle er udviklet og ledes af den anerkendte topkok Jesper Koch.
Tilbuddet kan benyttes med ankomst fra d. 15. juni 2019 og frem til d. 18. august 2019
Prisen er inklusiv morgenmad, WiFi og adgang til Alsik Spa Pool & Fitness
Priser fra DKK 1.276,- for 2 personer i et Alsik Standard pr. nat
Brug formiddagen i Alsik Spa hvor de små børn kan nyde vores unikke børnepool til leg, et hyggerum med plads til kreative udfoldelser og et filmhjørne til ro og afslapning. Til de større børn har vi skabt et frirum til teenageren, hvor hygge er i højsædet. Her kan du prøve lærerige workshops, spille brætspil med nye venner eller slappe af til en film.
Under jeres besøg i Sønderborg kunne eftermiddagen bruges i Dybbøl Banke Historiecenter eller Universe med hele familien. Afslut dagen med en lækker middag i vores familievenlige Restaurant Alsik.
Spar mere end 20% på et familieværelse med ankomst mellem 1. juli og 18 august.
Prisen er inkl. morgenmad og adgang til Alsik Spa Pool* & Fitness
*Vær opmærksom på at der er specielle tider hvor børn må være i Alsik Spa Pool, kl. 09.00 – 12.00 og kl. 15.00 – 17.00
Denne pris er forudbetalt og kan ikke refunderes.
Priser fra DKK 1.426,- for 2 voksne og 2 børn under 13år i et Alsik Standard familie værelse pr. nat.