MENU BOOK Alsik Hotel Logo Alsik Hotel Logo

Alsiks Nytårsforsæt med SalatTøsen og Mette Gassner

Alsiks Nytårsforsæt – Sundhed, Velvære & Inspiration med SalatTøsen og Mette Gassner


Lørdag den 17. januar 2026 / kr. 1.450,-


 

Vil Du med på en forkælelsesrejse den 17. januar på Alsik Hotel & Spa?

Vi samles til en dag med hygge, selvforkælelse, showcooking, velvære, sundhed og latter. Vi lover, at du går 2026 i møde med alle sanserne i spil.

Mød Mette Løvbom, bedre kendt som SalatTøsen, og Alsiks gastronomiske chef, Mette Gassner, til en dag, hvor forkælelsen er i højsædet.

Tag dine veninder, mor, kolleger, nabo eller søstre med. Dagen er for kvinder i alle aldre.

SalatTøsen & Mette Gassner

Grøn mad & fælles yoga

Få tips og tricks til velsmagende grøn mad i hverdagen, og bliv klog på den antiinflammatoriske livsstil sammen med SalatTøsen. Lær at brygge din egen kombucha med Mette Gassner og få tips og tricks til den perfekte kaffe fra Holy Bean, når du ikke lige skal tanke dig og veninderne op med fælles yoga, samvær og afslapning.

Vi forkæler dig en hel dag med skønne snacks, powershots, grøn frokost og middag på Sergenten toppet med kombucha, kaffe og dejlige vine. Og der bliver også plads til afslapning i loungen, powerwalk langs vandet og fællessang.

Mette Løvbom står bag onlineuniverset SalatTosen.dk, hvor hun deler ud af sin passion for salater og grøntsager med smag. Hun har skrevet flere bøger og arrangeret mange madkurser.

Den perfekte julegave til dig og dine.

Praktisk info

Dagen starter kl.12.00 (fremmøde ved Sergenten), og slutter ca. kl.22.00.

Medbring egen yogamåtte og behagelig påklædning.

Du er muligvis også interesseret i:

31/10/26

Trine Therkelsen

Koncert med Trine Therkelsen på Sergenten Fredag den 31. oktober 2026 / kr. 299,-  

27/02/26

Tim Christensen – dinnerkoncert

Glæd dig til en fantastisk dinnerkoncert med Tim Christensen samt en lækker 3-retters menu med tilhørende vinmenu.

x
Vi har skiftet mailadresse: Kontakt os på [email protected]